Při troše štěstíčka se dá najít i zajímavý lezecký terén.

Tohle místo na mapě není nijak značené. Snad jen v některých polských internetových mapách lze odvodit, že tu jsou “nějaké” skalky. Celý skalní pás najdete na spojnici obcí Szczepanów a Miszkowice asi 6km do městečka Lubawka. Je to na stejné trase jako lezecký terén Spękane skały.

Prvotní obhlídka terénu byla dost náročná – najít skály, dostat se k nim, najít vhodné přístupové cesty – přesto nás tato oblast zaujala. Shodli jsme se, že je vhodná pro lezce “čundráky”.

Jedná se o okrajové skály – polověže o délce cest 10 – 20m. Materiálem je sice křehčí, ale pro lezení stále použitelný druh slepence. Proto i jednotlivé cesty, kterých je již téměř 30, mají “hustější” jištění dlouhými lepenými borháky. Kromě několika extrémů jsou cesty poměrně lehké až střední (3 – 6 UIAA).

Zajímavostí je i několik malých jeskyněk přímo ve skále, kde je možné bivakovat nebo se schovat či schovat materiál před případným deštěm.

POZOR!! Nedaleko je jezero Bukowka a předpokládáme, že celá oblast bude v ochranném pásmu přehrady. Proto doporučujeme a byli bychom rádi, kdyby jste se chovali v této oblasti tak, jak se slušný člověk chovat má, aby to, co si přinesete, jste si zase odnesli – neodhazovali a neschovávali odpadky kolem skal, nekřičeli a zbytečně na sebe neupozorňovali.