Dnešní datum: 25. 03. 2019
Kalendář akcí
žádné akce
SPONZOŘI

sponzor

MSC-reha, s.r.o.

sponzor

KOLOMÝ, s.r.o
CNC kovoobrábění


Děkujeme všem sponzorům, podporovatelům i spolupracujícím rodičům.
Kontakty

Trenér a organizační vedoucí

MARTIN MACEK

tel.: 604 773815
Email: macek@zskomtu.cz

Adresa Yetticlubu

Komenského 399
54101 TRUTNOV


webmaster
Info
IP adresa:52.201.27.211
Datum:25. 03. 2019
Čas:10:57
Svátek má:Marián
       a zítra:Emanuel
Copyright
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému.
Nová fotogalerie
Novinky
06.12.2018:
Členské příspěvky na rok 2018 - 2019

Podívejte se zde.


08.09.2018:
Předběžný plán na prázdniny 2018

A máme tu opět plán na celý podzim 2018


31.12.2017:
Členské příspěvky na rok 2018

Tabulka je tady.


21.09.2017:
Spękane skały - "Yetti-štajn"

Nový článek je zde.


14.05.2017:
Novoměšťáci na Spękanych skałach

Členové horolezeckého oddílu z Nového Města nad  Metují se byli podívat na Spękanych skałach

Fotogalerie - od novoměšťáků

Informace
Spękane skały - "Yetti-štajn"

Spękane skały jsou již oficiálním mistem pro horolezeckou činnost. Smlouva mezi polskou Nadací pro podporu rozvoje horolezectví WSPINKA a Lesním úřadem v Kamenné Goře stvrdila vznik lezecké skalní oblasti.Na webových stránkách polské Nadace pro podporu rozvoje horolezectví "Wspinka" vyšel článek o zpřístupnění Spękanych skał pro horolezeckou činnosti. Smlouvu o povolení horolezecké činnosti podepsal s lesním úřadem v Kamennej Goře Mateusz Paradowski, který je členem této nadace. 

Od této chvíle se Spękane skały staly i jakousi Mekkou našeho Yetticlubu. Nazvali jsme ji "Yetti-štajn". Je zde zpřístupněno již přibližně 70 cest obtížnosti od 2 do 7 UIAA. U některých cest je psaná obtížnost i název cesty (viz foto dole).
Podrobnější informace o této oblasti jsme psali v předchozím článku.

 

Pokud byste rádi navštívili tuto skalní oblast, máme pro vás několik zásadních instrukcí.

Parkování vozidel:  vzhledem k tomu, že přístupová cesta prochází místy, kde se nachází soukromé pozemky, je zakázáno parkovat kdekoliv na louce pod skalami. Parkování je možné u nedaleké zříceniny kostela a do skal dojít pěšky.

Přístupová cesta:  přístupová cesta do skal je značena oranžovými značkami s modrým vyobrazením. Vede kolem soukromých pozemků a vzhledem k doposud dobrým vztahům s místními obyvateli vás prosíme o dodržování této vyznačené trasy. Je plánovaná nová úprava značení přístupové cesty a do budoucna bude osazena informačními a vzdělávacími tabulemi.

V rámci spolupráce s lesním úřadem Kamienna Góra je plánována komplexní úprava terénu i blízkého okolí skalního masivu, tzn. plánuje se kácení stromů v této oblasti. V době provádění těžebních prací bude tato oblast nepřístupná z důvodů bezpečnosti. Pokud budeme o termínu úprav včas informováni, určitě vám tuto informaci rádi předáme. Podle zákonů a podepsané smlouvy je samovolná úprava terénu - kácení stromů a keřů - zakázána!

A ještě znovu upozornění a prosba:

doposud jsme s místními obyvateli vycházeli v naprosté pohodě a shodě a nebylo potřeba řešit žádné problémy a stížnosti. Byli bychom rádi a chceme vás tímto požádat, abyste  tyto přátelské vztahy zachovali i do budoucna a chovali se v této oblasti tak, jak se slušný člověk chovat má, aby to, co si přinesete, jste si zase odnesli - neodhazovali a neschovávali odpadky kolem skal, nekřičeli - ozvěna se nese daleko do obydlené oblasti a oheň NEROZDĚLÁVALI v horní části skal, ale využili k tomu již používané ohniště pod skalami. V této dolní části u přístupové cesty narazíte i na studánku, kterou jsme již vyčistili a částečně upravili. I k se, prosímchovejte, jako by byla poslední a jediná a když ji dnes i vy vyčistíte a třeba upravíte trochu okolí, tak zítra vám lahodnou pitnou vodu.

 

A ještě několik fotek:


Vydáno dne: 10. 09. 2017 | Vytisknout článek | Zavřít článek